• Increase
  • Decrease
  • Normaal

Current Zoom: 100%

NWEA Nederlandse Wind Energie Associatie

Inloggen leden

Premiumleden NWEA:

Sponsorleden NWEA:

 

Follow us on Twitter

Recente tweets

  • De sde+ zit 'vol' dit jaar. Positief: 229MW wind. Negatief: om doel 2020 te halen is jaarlijks minstens dubbele aan wind op land nodig
  • Bijzonder staatje: windenergie per hoofd bevolking 2012 via @Vision23 'Sommige landen koninkrijk der NL scoren hoog' http://t.co/z9KK4KCOAE
  • Vacature beleidsadviseur elektriciteitsnetten voor PAWEX (reageren voor 6 juni) http://t.co/KelCxeQq3q
  • @Gigawiek @marketing_live heeft niks met eenzijdig te maken. Niet alomvattend, maar dat zijn meeste congressen niet. Inhoud dan te breed
  • #ncw2013 @apvermeulen Raedthuys over fin participatie, doen ze bij alle projecten, met bv extra voordeel direct omwonenden

NWEA streeft naar meer windenergie

Lees verder >

NWEA telt meer dan 400 leden

Lees verder >

NWEA Offshore GreenDeal

Lees verder >

Motie over differentiatie ondersteunt streven naar gelijk speelveld

11 juli 2012

De Tweede Kamer heeft een motie aangenomen waarin opnieuw wordt gepleit voor differentiatie binnen de SDE+ voor wind op land. NWEA ziet dit als ondersteuning van haar breder streven naar een gelijk speelveld voor wind op land binnen de SDE+.


De motie, ingediend Van Tongeren (GroenLinks)door het Tweede Kamerlid Liesbeth van Tongeren (GroenLinks), 'verzoekt de regering in overleg met de windenergiesector een eerlijke vorm van differentiatie voor wind op land uit te werken'. Doordat voor wind op land de SDE+ is gebaseerd op vollasturen, constateert de Tweede Kamer, wordt wind op land benadeeld. De motie werd op 5 juli aangenomen tijdens de laatste algemene vergadering van het parlement voor de zomervakantie en is onder aan deze pagina als pdf op te vragen.


Eerder heeft de minister van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (EL&I) aangegeven te willen kijken naar een vorm van differentiatie voor wind op land 'naar Duits model'. NWEA is daarover al lang in overleg met het ministerie. Begin 2011 presenteerde NWEA een eigen uitgewerkt voorstel hoe deze differentiatie doorgevoerd zou kunnen worden. EL&I liet daarop de onderzoeksinstituten ECN en KEMA een eigen variant uitwerken, waar NWEA mee leven kon.

Uiteindelijk besloot EL&I tot uitstel. Dankzij een motie van het Tweede Kamerlid Marieke van der Werf (CDA) werd de minister gevraagd alsnog zo spoedig mogelijk differentiatie door te voeren. Dat werd voor 2012 als 'overgangsjaar' een beperkte vorm van differentiatie. Naast de bestaande categorie voor wind op land die uitgaat van 2200 vollasturen, werd een 2e categorie toegevoegd van 2650 vollasturen. NWEA constateerde dat daarmee de begrenzing van het aantal vollasturen uitgangspunt bleef en wind op land nog steeds niet alle geproduceerde kWh kan laten meetellen. Wind op land moet daardoor in tegenstelling tot andere technieken tegen een hoger basisbedrag indienen dan de werkelijke kosten per kWh. Er was in 2012 dus nog geen gelijk speelveld. Tegelijk constateerde NWEA dat de SDE+ middelen zo nog steeds niet op de meest efficiënte wijze worden ingezet.

Ook voor 2013 lijkt het ministerie van EL&I van eenzelfde soort methodiek uit te willen gaan. Met de nieuwe motie van de Tweede Kamer zal NWEA het ministerie erop wijzen dat gekozen moet worden voor een andere systematiek, die aansluit op de werkelijke productie en een volledig gelijk speelveld binnen de SDE+ voor wind op land.

Eerdere berichten over dit onderwerp, zie onder meer:
http://www.nwea.nl/TussenoplossingDifferentiatie Tussenoplossing differentiatie wind op land 2012
http://www.nwea.nl/differentiatie2012 NWEA aan minister: 'Wel differentiatie invoeren per 2012'
http://www.nwea.nl/categorie/nwea-reacties/uitstel SDE+ 2012 - NWEA betreurt uitstel differentiatie wind op land

BijlageGrootte
Tweede Kamer motie SDE+ en differentiatie, aangenomen 5juli2012.pdf21.29 KB

NWEA Secretariaat

Korte Elisabethstraat 6
3511 JG Utrecht
tel. 030-2316977
e-mail: info@nwea.nl

Nieuws feed NWEA

   

   

Nieuwsbrief

Laat uw e-mailadres hier achter om u in te schrijven voor onze e-mail nieuwsbrief